Menu
Sepetiniz

İptal ve İade Şartları

TÜKETİCİ HAKLARI-CAYMA-İPTAL İADE KOŞULLARI

 

• Kullanmakta olduğunuz https://www.folibo.com.tr/  adlı web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

• ALICI satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkında ve Mesafeli  Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer  yasalara tabidir.
 
• Ürün sevkiyat  masrafı olan kargo ücretleri  aksi belirtilmedikçe ALICI tarafından ödenecektir. SATICI , satış anında yürüttüğü ve İnternet  Sitesi’nde şartlarını ilan ettiği kampanyalara bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını ALICI’ya yansıtmayabilir.
 
• Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’nın  gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise  ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.
• Ürünlerin teslimatı anında  ALICI’nın  adresinde bizatihi bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI, bu husustaki edimini yerine getirmiş kabul edilecektir.
Adreste teslim alacak kişinin olamaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını talep etmek ALICI’nın sorumluluğundadır.

 

 

             ALICININ  ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

         

        Folibo olarak sizlere daha hızlı ve etkili hizmet verebilmemiz için teslimat sırasında ürünleri kontrol etmenizi ve herhangi bir hasar durumunda (ezilme, yırtılma, açılma, ıslanma, kırılma vb. ) kargo yetkilisine tutanak tutturarak hasarlı ürünlerin iadesini sağlamanızı rica ediyoruz. Tutanak tutulmaması durumunda, kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağımız için size ürün bedelini iade edemiyoruz. Bu sebeple, ürününüzü teslim alırken bu konuya hassasiyet göstermenizi önemle belirtmek isteriz.

 

 

          İADE EDİLECEK ÜRÜN

a) Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
b) Lazer baskı yapılmış ürünlerde kesinlikle iade-iptal işlemi yapılmamaktadır.
c) İade edilecek ürünün 30 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

            İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

➢ İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir.Bunun dışında herhangi bir kargo şirketi ile elimize ulaşan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. 
  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
➢ İadeler mutlak suretle orijinal kutu ve ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
➢ Orijinal kutusu ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından  satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
 

           Diğer Şartlar

 

➔ Kalite güvence departmanımıza  gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 7 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
➔ İade edeceğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.

 

     

          

           ÜRÜN İADE ADRESİ

 

Adapazarı / Sakarya