Ahşap Elbise Askısı Neden Tercih Edilir?

Ahşap elbise askılarının yoğun bir şekilde talep görmesinde bazı nedenler vardır. Söz konusu nedenler aşağıdaki gibidir.

Ahşap Elbise Askısı Seçimi

Doğru Destek

Metal ve plastik askılarla ilgili temel bir zayıflık, zamanla bükülme ve kırılma eğilimleridir. Yaşlanma veya kaliteli malzeme eksikliği nedeniyle metal askılar kolayca bükülebilir ve plastik askılar çatlayabilir veya kopabilir. Uygun desteğin olmaması gömleklerinize, ceketlerinize, kazaklarınıza, pantolonlarınıza ve diğer giysilerinize zarar verebilir. Sarkmanın yanı sıra metal ve plastik askılar tamamen kırılarak giysilerinizi dolabınızın zemininde bırakabilir. Lüks ahşap askılar sağlamdır ve yıllarca dayanabilir, giysilerinize ihtiyaç duyduğu desteği verir.

"Kol Deliği Gerilmesinin” Önlenmesi

Plastik ve metal askıların sunduğu destek eksikliği, sonunda elbisenizdeki kol deliklerini uzatabilir. Belirtildiği gibi, metal askılar zamanla bükülerek giysilerin dengesiz bir şekilde sarkmasına neden olabilir. Bu eşit olmayan ağırlık dağılımı, doğal olmayan açı nedeniyle giysi üzerindeki kol oyuklarının gerilmesine neden olabilir. Bu, yaşla birlikte çatlama veya çatlama nedeniyle plastik askılarda da meydana gelebilir. Ayrıca, ahşap askıların aksine, metal ve plastik olanlar genellikle ceket veya kışlık kazak gibi daha ağır giysilerin ağırlığını kaldıramaz.

Yaka Koruması

Düzensiz bir şekilde asılırsa veya uygun destek olmadan bir giysi üzerine uygulanan basınç, yakanın yanı sıra kol oyuklarına da zarar verebilir. Ahşap askılar, tüm giysi için uygun destek sunmanın yanı sıra, giysinizi her alanda desteklemek için dolgu veya klips gibi özellikler de sunar. Yaka hasarında önemli bir faktör, daha ucuz plastik ve metal askılarda bulacağınız dayanıksız yapı nedeniyle birine yerleştirilen fazla ağırlıktır.