Ahşap Elbise Askısı

Ev eşyaları arasında küçük bir detay olan ancak pek çok konuda düzen elde etmeyi sağlayan elbise askıları, her evin olmazsa olmazı olarak nitelendirilmektedir. Elbise askıları sayesinde günlük kıyafetlerin düzenli ve sıralı bir şekilde kalması sağlanmaktadır. Özellikle ahşap elbise askısı kullanılacağı durumlarda bu ürünlerin daha kullanışlı olduğu ileri sürülmektedir.

Ahşap kullanılarak elde edilen elbise askıları, plastik olan seçeneklere kıyasla uzun vadede kullanım imkanı sunmaktadır. Hal böyle olunca pek çok kişinin bu elbise askısının özelliklerine dikkat ederek ihtiyaç duyduğu kadarını tercih ettiği görülmektedir. Ahşap elbise askılarının özellikleri kullanım alanları gibi çeşitli detaylara alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Ahşap Elbise Askısı Özellikleri

Ahşap askılık, hemen herkes tarafından tercih edilen ve oldukça kullanışlı olan bir ev eşyasıdır. Günlük veya özel gün kıyafetlerinin toplu durmasına yardımcı olan bu eşya, gardrop içerisinde kullanılmaktadır. Askı seçerken de özelliklerine dikkat eden pek çok birey, uzun vadeli kullanım amacıyla bu tip incelemeler yapmaktadır. Buna bağlı olarak sıralanabilecek belli başlı özellikler şunlardır:

  • Yapımda kullanılan krom metaller, paslanma görünümünün önüne geçmektedir.
  • Uzun süreli kullanım için dayanıklı ahşaplar kullanılmaktadır.
  • Tam vernikli ahşap olarak satışa sunulmaktadır.
  • Ölçüleri ortalama 20 cm ve 9 cm ölçülerindedir.
  • Tekli veya set halinde satışı bulunmaktadır.

Sıralanan bu özelliklere bakarak tercih edeceğiniz elbise askısının oldukça kullanışlı ve aynı zamanda dayanıklı olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikleri barındıran askılıkları kullanarak elbiselerinizin toplu kalmasını sağlayabilirsiniz.

Elbise Askısı Çeşitleri

Piyasada oldukça yaygın halde bulunan ve neredeyse her evde muhakkak var olan elbise askılıkları, kullanışlı olmaları nedeniyle tercih edilmektedir. Yalnızca elbise askısı değil kırışmasını istemediğiniz tüm kıyafetleri toplu tutmanıza yardımcı olmaktadır. Elbise askısı çeşitleri kategorisini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz ürünlere göz atabilir ve aralarından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Plastik, metal, demir ve ahşap gibi pek çok yapısı bulunan elbise askıları, duruşları itibarıyla da birden fazla çeşide sahiptir. Örneğin ayaklı elbise askıları, uzun kıyafetlerin asılması amacıyla tercih edilmekte ve oldukça da işe yaramaktadır. Bu nedenle insanların uzun elbiselerini toplamak istediklerinde bu tip askılıkları tercih ettiğini görmek mümkündür.

Ayaklı Elbise Askısı

Klasik elbise askılarının gardrop içinde olabilmesi için küçük ebatlarda üretildikleri görülmektedir. Ancak iş insanı olan insanlar, uzun ceket veya elbise tercih ettikleri için ayaklı elbise askısı kullanmaya meyilli olmaktadır. Bunun nedeni ise askıya bırakılan kıyafetlerin giyileceği ana kadar düzgün bir şekilde kalabilmesidir.

Ayaklı elbise askılarının gardrop içerisine sığmayacağı için odanın belli bir köşesinde olması gerekmektedir. Genellikle aynalı dolap yanı tercih edilmekte ve kıyafetler bu ayaklı askının üzerine bırakılmaktadır. Her ne kadar tek kıyafet için yeri olsa da bu ürünün oldukça işe yaradığı düşünülmektedir. Böylelikle insanlar, işlerine yarayacağını düşündükleri bu ürünü pek çok zaman tercih etmektedir.

Ahşap Elbise Askısı Fiyatları

Elbise askıları, üretildikleri materyale göre farklılık göstermektedir. Gerek kullanım şekli gerekse de kullanım ömrü gibi pek çok konu, elbise askısı üretiminde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Ahşap elbise askısı fiyatları ise değişken olan durumlar arasında yer almaktadır.

Ahşap elbise askıları, diğer seçeneklere göre daha kullanışlı ve dayanıklı olması sebebiyle insanlar tarafından başlıca tercih edilmektedir. Piyasa fiyatı ise sunulan seçeneklere göre değişiklik gösterebilir. Örneğin 24’lü ahşap askı ile tekli askı fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Bu tarz detayları inceleyerek ahşap elbise askısı fiyatlarından haberdar olabilir ve buna göre model ve sayı konusunda seçim yapabilirsiniz.